ph
ph
ph
ph
ph
ph ph
Rýchle menu

Hlavná stránka
Rady lekára
Výmenné miesta kyslíkových patrónov

ph
ph  

ph
Webáruház
ph
ph ph
Aj ja pijem okysličenú vodu. Viete prečo?
ph
ph

Zmäkčenie vody

Užívajte výhody mäkkej vody!
Každá voda ktorú používame pochádza z dažďovej vody, ktorá je mäkká. Dažďová voda prenikajúc cez povrchné kamene vylučuje kovové soli, ako napr. vápnik a horčík, ktoré potom transportuje ďalej v rozpustnej forme.

Takmer všetky vody, či už zo studne alebo z vodovodu obsahujú tieto rozpustné soli. Voda, ktorá obsahuje väčšie množstvo rozpustených solí - vápnika a horčíka, nazývame tvrdou vodou. Preto ju nazývame "tvrdou vodou" lebo spôsobujú tvrdé usadeniny vo vodovodnom potrubí. Tento jav sa nazýva vodný kameň. Rozpustné minerálne látky sa vylúčia z vody a pokryjú vodovodné potrubia hrubými, tvrdými usadeninami. Tvrdosť vody môžeme určiť s tzv. testami tvrdosti vody.
Počas procesu zmäkčovania sa z vody odstránia tieto látky.

Zmäkčovače vody od firmy Pentaqua fungujú na princípe iónovej výmeny (ionizácie). Iónová výmena je proces, kedy sa voda cedí cez špeciálne živicové iónové výmenníky obsahujúce akoby malé perličky. Tvrdá voda pretečie cez živicu iónovej výmeny, ktorá je naplnená do tlaku-odolnému plastového stĺpca. Živica vylúči ióny vápnika a horčíka a vymení ich na ióny sodíka. Keď sa živica opotrebuje, môžeme ju obnoviť roztokom z kuchynskej soli. Po obnove ióny sodíka zo solového roztoku sa opäť dostanú do živice, kým ióny horčíka a vápnika odchádzajú zo systému v podobe odpadovej vody. Týmto procesom živica sa môže používať viac rokov. Zmäkčovač vody je plne automatický, iba soľ treba doplniť raz mesačne. Zmäkčovač vody vyrieši všetky problémy spôsobené tvrdou vodou.

Kde nie je možné zabudovať zariadenie na zmäkčovanie vody, tam pomôže elektrický odstraňovač vodného kameňa. Montáž je veľmi jednoduchá a je plnoautomatická.
Prístroj na odstránenie vodného kameňa nevylúči látky, ktoré spôsobujú tvrdosť vody ale zabraňuje usadeniu týchto látok, resp. uvoľní už usadený vodný kameň a tým umožní aby cez vodovodné batérie sa tieto látky vyprázdnili.
Takto môžeme dosiahnuť aby pračka, umývačka riadu, kotol a ohrievač vody boli chránené od škodlivých účinkov vodného kameňa. Týmto spôsobom môžeme ušetriť až 20-30% energie.

Ako ovplyvňuje Vašu domácnosť a Vašu peňaženku tvrdá voda?
O tvrdej vode hovoríme vtedy, keď voda ktorú bežne používame obsahuje väčšie množstvo rozpustených solí - vápnik a horčík. Tieto soli sa vylučujú z vody a vo forme vodného kameňa sa usadia všade a trpčia nám život. Mernou jednotkou tvrdosti vody je tzv. nemecká stupnica tvrdosti (°d alebo °dH). Voda má jednu nemeckú stupnicu tvrdosti, keď obsahuje 100 mg vápnika na jeden liter.

Klasifikácia vody podľa tvrdosti:

Mäkká voda: < 7°dH
Tvrdá voda: 7°dH < 17°dH
Veľmi tvrdá voda: > 17°dH

Vodný kameň časom sa usadí nielen v pračke, kotli, kávovare, v potrubí a na batériach, ale spôsobuje vážne problémy pre všetky zariadenia ktoré na fungovanie potrebujú vodu. Ich živoťnosť sa skráti v značnej miere, zhorší sa výkonnosť a ich údržba si vyžaduje čoraz viac peňazí. Napríklad podľa výskumov americkej dozornej rady ktorá je zodpovedná za kvalitu vody, tie kotle a bojlery ktoré používali tvrdú vodu, vykazovali o 22-30% horšiu výkonnosť, čím sa zvýšili náklady na kúrenie a na montáž.

My myslíme na budúcnosť. A Vy?

Zvyšujte výkonnosť Vašich strojov a kúrenia centrálnym zmäkčovačom vody. Zabudnite na vodným kameňom zničené batérie a zariadenia! Zmäkčovač vody, ktorý distribuuje firma Pentaqua chráni Vaše domáce spotrebiče od vodného kameňa, nakoľko zmäkčuje všetok vody vo Vašej domácnosti. Počas niekoľkých rokov uvidíte, že Vaše investície sa vrátia. Zmäkčovač vody je dobrá investícia.

Zmäkčite vodu vo Vašej domácnosti a spríjemnite si život! Mäkká voda znamená menej domácich prác. Vaše kachličky a batérie v kúpeľni a v kuchyni budú lesklé a bez škvŕn. Aj s menšou dávkou pracieho prášku (aj o 50%) a bez pridania prášku na zmäkčenie vody budú Vaše šaty čisté, zachovajú svoju prírodnú mäkkosť a farbu.

Používaním zmäkčovača vody od firmy Pentaqua pri upratovaní už nebudete mať problémy s fľakmi po vodnom kameni.

Sprchovanie s mäkkou vodou je oveľa príjemnejšie! Pri praní ale hlavne pri kúpaní u deťoch alebo u ľudí s citlivou pokožkou sa môže stať, že ich pokožka sa nadmerne vysuší a bude ich svrbieť.
Sprchovanie s mäkkou vodou Vám dodá príjemný pocit, Vaše vlasy budú jemnejšie a pružnejšie, pokožka bude hebká a zdravá, nakoľko z mäkkej vody chýbajú tie rozpustné soli, ktoré keď sa pri umývaní miešajú s mydlom a šampónom nechajú na pokožke pocit, ako keby Vaša pokožka bola pokrytá lepkavou vrstvou. Napríklad preto máme ten pocit keď sa umývame s mäkkou vodou, že len ťažko si vieme zmyť mydlo. V mäkkej vode sa lepšie pení sprchovací gél, pena do kúpeľa a mydlo. A samozrejme potrebujeme z nich menej.

Jedlá, káva a čaj sú oveľa chutnejšie, keď ich pripravíme z mäkkej vody. Rozpustné soli, ktoré sú príčinou tvrdej vody môžu ovyplyvniť chuť pripravených jedál a nápojov. Preto majú inú chuť jedlá pripravené z mäkkej vody a inú chuť z tvrdej vody.
Napríklad pri príprave kvalitnej kávy alebo čaju je veľmi dôležitá kvalita suroviny ale aj kvalita vody, z ktorej ju pripravujeme. Veľmi tvrdá voda môže zničiť chuť a arómu aj tej najkvalitnejšej kávy alebo čaju. Naopak, mäkká voda môže výrazne zlepšiť chuť kávy alebo čaju.


Koľko ušetríme?
- Koľko času ste doteraz potrebovali na odstránenie vodného kameňa?
- Koľkokrát ste sa rozčulovali nad tým, že šaty po vypraní zostali vyblednuté alebo neboli jemné na dotyk?
- O koľko viac energií spotrebovali Vaše spotrebiče - pračka, umývačka riadu alebo ohrievač vody?
- Koľko stojí údržba a oprava Vašich spotrebičov?
- Akú sumu by ste boli ochotný obetovať na komfort Vašej domácnosti bez vodného kameňa?

Na túto otázku by každý odpovedal inou sumou lebo neexistujú dve rovnaké domácnosti, čo sa týka počtu osôb, vybavenia domácností a zvykov rodinných príslušníkov. Jedno je ale isté. Keď si zoberiete námahu a vypočítate to, dostanete veľmi zaujímavú sumu a určite ostanete prekvapený z tejto sumy.

Prečo sa oplatí?
Po prečítaní hore uvedených faktov, už asi to nebude otázne.

Ako si viete zaobstarať tento prístroj?
- Pred každou ponukou firma vykoná miestne meranie.
- V prípade prijatia našej ponuky na mieste uzavrieme zmluvu.
- Montáž prístroja je potrebné uhradiť v hotovosti.
- Cenu produktu je potrebné uhradiť v hotovosti, neskoršie bude možné prístroj si zakúpiť aj na splátky.

ph
ph ph

Pracovná príležitosť

Aj Vy sa môžete stať našim spolupracovníkom

MLM(3).jpg

viac informácií

ph
ph ph

Dokumenty

Propagačné materiály a videá

na stiahnutieph
ph ph
Termékregisztrációph
ph ph
OxiClub


baldekor(1).jpg

Kammerer Zoltán háromszoros olimpiai bajnok ajánlásával!


ph
                                   2012 Pentaqua s.r.o. Každé právo vyhradené.
ph
Magyar English Român Deutsch Italiano Slovenský Español Україна 
ph